Kaç Net Kaç Puan?YKS

YKS İlk 30 Bin için Kaç Net Gerekir? (MF)

Pek çok öğrencinin sınavda hedefleri vardır. Bu yazımızda Sayısal bölümü için 20 bine girmek için kaç net gerekir bundan bahsedeceğiz. Öncelikle MF bölümü için sorumlu olduğunuz testler TYT sınavındaki tüm testler ve AYT sınavının Matematik – Fen Bilimleri testleri olmaktadır. Sadece bu testler sizin sayısal puanınızı etkilemektedir.

NOT: Kullandığımız veriler 2023 yılı YKS sınavına göre hazırlanmıştır. Sınavların zorluğuna ve katsayılara göre her sene yapılması gereken netler, alınan puanlar ve sıralamalar değişiklik gösterebilmektedir.

ilk 30 bin için kaç net mf

Diploma Puanı 90
TYT Türkçe 30
TYT Sosyal 15
TYT Matematik 30
TYT Fen Bilimleri 15
AYT Matematik 35
AYT Fizik 11
AYT Kimya 11
AYT Biyoloji 11

MF ilk 30 bin için ortalama diploma puanı ve netler bu şekildedir. Şimdi gelelim bu verilere göre aldığımız puan ve sıralamalar nasıl oluyor öğrenelim.

Ham Puan 431,081
Yerleştirme Puanı 485,081
Ham Sıralama 27293
Yerleştirme Sıralama 28731

İlgili Makaleler

15 Yorum

  1. Offf offf bu eğitim sistemiyle bu netleri yapmak coook zor. Bu sene mezuna kaldık ins 2022 yks biraz daha anlaşılır olur. 2021’in azizligini tekrar yaşamayız. Çok yoruldum çok :((((((((( bunu okuyan kişi inşallah emeğinin karşılığını alırsın. Hadi ben gidiyom. Napacam? Tabii ders caliscam. Var mı başka alternatifl? Yok tabii. offf ne kadar boş yaptım neyse seni seviyorum hadi görüşürüz xatirê te! (Görüşürüz demek Kürtçe de ) burdan da memleketim Diyarbakır’a selam olsun! Bb!

  2. Şuan sınava 2 aya yakın bir zaman kaldı.İlk 30 bin içerisinde olmak dileğiyle…Sınav sonrası tekrar gelirim.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
canlı casino siteleri